En Doğru Şekilde Fondöten Nasıl Sürülür?

Öncelikle fondöteni sürmeye başlamadan önce hijyene önem göstermeli ve ellerinizi yıkamalısınız. Fondöten sürme sırasında her ne kadar parmaklarımızı yüzümüze değidirmeyecek olsakta yine de elimizin hijyenli olması gerekir. Yüzümüze fondöteni parmaklarımız ile sürdüğümüzde (fırça ve sünger kullanmadığımız da) tırnaklardaki bakteriler cildimize bulaşıp sivilce oluşumuna sebep olmaktadır. Bu tip hoş olmayan hijyensiz durumların önüne geçmek için, fırça ve sünger kesinlikle kullanılmalı.

Fondöten Tercihi Nasıl Yapılır?

Fondöten tercihi yaparken genelde fondoten el üstüne sürülerek renk kontrolü yapılır ve sonunda satın alınır. Bu büyük bir hatadır. Eliniz ile yüzünüz arasında en az 1 ton ten rengi farklı vardır. Siz elinize sürüp beğendiğiniz ve uygun bulduğunuz fondöten, yüzünüze sürdüğünüzde aynı sonucu vermeyecektir. Bunun önüne geçmek için ve en doğru kararı vermek için öncelikle alacağınız veya denediğiniz fondöteni, çene kemiğinize sürerek deneyin. Çene kemiğinize sürerek test ettiğiniz fondöten rengi, uyum açısından en doğru ve isabetli karar olacaktır.

Fondöten Sürmeden Önce Ufak Bir Detay

Tercih ettiğiniz fondöteni artık kullanmaya hazırsınız. Yüzünüze süreceksiniz. Sürmeden önce, yazımızın başında belirttiğimiz gibi elinizi ve parmaklarınızı doğrudan cildinize temans ettirmeyecek ve fırça kullanacağınız için bu fırça kullanımında ufak bir püf noktası var. Fondöteni ilk önce elimizin üst kısmına döküp fırçayla buradan alıp yüzümüze uygulamalıyız. Eğer fondöteni kutusundan veya bulunduğu yerden yoğun olan bölgeye fırçayı batırıp alırsak, bu yoğunluğu ayarlayamayacağımız için, yüzümüzde istenmeyen tortulu bölgelere sebep olabilir. Kısaca tekrar söylemek gerekirse, fırçanıza veya süngerinize alacağınız fondöten miktarı az olan bir bölgeden alarak yüzünüze uygulamanız.

 

makyaj-4

 Krem Fondöten:

Kuru ciltlere uygundur ve içeriğinde ki yoğun yağ etkisiyle cildi kurutmadan, pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.

fondoten-kadin-makyaj-guzellik-2014-glr

 

Likit Fondöten:

Her cilt tipine uygundur  ve  ciltte varla yok arası yani doğal bir görüntü yakalamak için kullanılır.

Ekran-Resmi-2014-02-23-06.55.00

Köpük Fondöten

Yağlı ciltler için idealdir ve yapısı itibariyle köpük fondötenler gün boyunca kalıcılığını ve canlılığını korur.

Fondöteni nasıl kullanmalıyız