Kurban Bayramında Nereye Gidilir

Sıcaklar yavaş yavaş ülkemizi terkederken yaklaşan Kurban Bayramı tatilinde gidilecek en iyi yerler, uzmanlar tarafından yorumlandı. Bu yıl Kurban Bayramı tatili kimine göre kısa, kimine göre yeterli gelecek. Yurtiçi tatil önerilerinden çok, bu yazımızda yurtdışı tatil önerilerine odaklanacağız.

Birinci Sırada Dubai Varkurban bayramında gidilecek yerler 2015

İlk sırada Birleşik Arap Emirliklerinin en büyük emirliği olan Dubai var. Sıcak iklimive denize her an girebilme imkânı ile Dubai gerçekten iyi bir seçenek olabilir. Bir de alışverişi seviyorsanız ve Dubai’nin muhteşem alışveriş merkezlerinde kaybolmak istiyorsanız vergisiz alışverişin keyfine hazır olun. Dubai vizesi bir sorun gibi gözükse de vize almak gayet kolay ve seyahat edeceğiniz havayolu şirketi bu konuda size mutlaka yardımcı olacaktır.

Mısır’ın İncisi Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh kurban bayramı tatili

İkinci sırada ise bir başka tatil cenneti ve  gerçek bir dalış merkezi Sharm El Sheikh var. Bol aktiviteli bir tatil bölgesi, Mısır’ın en güzel şehirlerinden bir tanesi olan Sharm El Sheikh’te çölde ATV safari yapabilir ya da Blue Hole yolunda develer üzerinde seyahat edebilirsiniz. Kızıl denizin bembeyaz sularında dalış yapmadan dönmeyin. Sadece dalış turları için bile Sharm bulunmaz bir fırsat. Kendinizi bir akvaryumun içinde hissedeceğiniz unutulmaz bir dalış Sharm’da sizleri bekliyor. Gece hayatı ve alışveriş ise Naama Bay Sharm’ın en hareketli bölgesi. Nargile içebileceğiniz kafeler ve hediyelik eşya mağazalarının tamamı neredeyse burada. Hard Rock cafe ise Naama Bay’ın en hareketli mekanı. Sharm’da bambaşka bir Mısır bulacağınız gerçeği sizi çok şaşırtacak.

Batum (Gürcistan)

batum kurban bayramıMaaliyet fazla olmasın ve pasaport veya vize ile uğraşmayayım diyorsanız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaportsuz girebilecekleri ülkelerden Gürcistan. Gürcistan deyince de akla ilk gelen şehir Batum. Batum’a Karadeniz’den isterseniz kendi aracınızla bile kolaylıkla giriş yapabilir ya da uçakla Batum Havaalanına kolayca uçabilirsiniz.