yipranmis-saclar

Saçlarınız seyrek ve çok zayıf ise saçlarınızı güçlendirmek için bitkisel yollar mevcut. Güzelliğin en önemli noktalarından olan saçlarımıza ne kadar iyi baksakta bazı durumlar da saçlarımız aşırı yıpranıp seyrekleşebiliyor. Bu gibi durumlarda kimyasal ilaç ve ürünlerden çok bitkisel yollara başvurmak hem sağlığınız açısından hemde saçlarınızın doğal yollarla güçlenmesini sağlamak adına çok önemli. Sizin için hazırladığımız 5 bitkisel çözüm sizlerle;

SEYREK VE ZAYIF SAÇLARI GÜÇLENDİRMENİN YOLLARI

1. Devetabanı yaprakları – 2 Kaşık

Meşe kabuğu – 2 Kaşık
Şerbetçi otu kozalağı – 2 Kaşık
Nane – 1 Kaşık

Bitkilerin üzerine 2 litre kaynar su ekleyin, daha üzerini kapatıp 2 saat demlendirin. Saçlarınızı bu karışımla yıkayın ( Suyun ılık olmasına dikkat edin ) ve kurutmadan kendi halinde kurumaya bırakın. Karışımı hafta da 2 veya 3 defa uygulabilirsiniz.


 2. Pıtrak otu – 3 yemek kaşığı
Devetabanı yaprağı – 2 yemek kaşığı
Ihlamur çiçeği – 1 yemek kaşığı
Nane yaprağı ve çiçeği – 1 yemek kaşığı

Bitkilerin üzerine 1 litre sıcak su ekleyin, kapağını kapatın, 40 dakika demlendirin, ılık karışımla saçınızı yıkayın.


3. 5 çorbakaşığı zeytinyağı
2 yumurta
Bone

Zeytinyağı ve yumurtaları karıştırıp saçınıza iyice uygulayın. Daha sonra saçlarınızı boneyle ya da streçle örtün. 15 dakika beklettikten sonra iyice durulayın.


4. 3 çorbakaşığı zeytinyağı
2 çorbakaşığı bal
Bone

Zeytinyağı ve balı karıştırıp saçınıza iyice uygulayın. Daha sonra saçlarınızı boneyle ya da streçle örtün. 15 dakika beklettikten sonra şampuanlayıp iyice durulayın.


5.  Kalendula – 2 yemek kaşığı
Papatya – 2 yemek kaşığı
Lavanta Çiçeği – 1 yemek kaşığı
Kekik Otu – yarım yemek kaşığı

 Bitkilerin üzerine 1.5 litre kaynar su ekleyin,daha sonra üzerini kapatıp 20 dakika demlemeye bırakın. Saçlarınızı bu karışımla yıkayın ( ılık olmasına dikkat edin ). Haftada 2 veya 3 kez yapabilirsiniz.